Fizjofit - P.G Pabich

Fizjoterapia i Rehabilitacja w Reczu

Umów wizytę telefonicznie

661 628 174 - Patrycja 601 526 320 - Grzegorz

Odwiedź nas

Recz, ul. Piastowska 6

Ważne informacje dla Pacjenta

Przez wzgląd na wygodę pracy fizjoterapeuty oraz wygodę pacjenta, uprzejmie prosimy aby zabrać ze sobą luźne ubranie, może to być ubranie sportowe: spodnie dresowe, krótkie spodenki, podkoszulka (w celu swobodnego dostępu do okolicy, która ma zostać poddana terapii).

Przed wejściem do gabinetu bardzo prosimy o pozostawienie ubrania wierzchniego: buty, kurtki, czapki, szaliki itp. w miejscu do tego wyznaczonym, znajdującym się w poczekalni.

Uprzejmie prosimy, aby podczas zabiegu (jeśli jest to możliwe) pacjenci mieli wyciszone lub wyłączone telefony komórkowe.

1. Na czym polegają zabiegi w naszym gabinecie ?

Terapią manualną, jest każdy rodzaj zabiegu, który wykonywany jest przez fizjoterapeutę rękoma. Ponadto w czasie zabiegu często posługujemy się innymi metodami, z zakresu” igłoterapii, pinopresury, kinesiology taping, etc. Celem zabiegu jest diagnostyka oraz leczenie dolegliwości bólowych na tle dysfunkcji / uszkodzenia tkanek całego ciała. Zabiegi najczęściej wykonywane są na stole rehabilitacyjnym, gdy pacjent leży na plecach, na boku lub na brzuchu. Pewne techniki, wykonywane są również w pozycji siedzącej lub gdy pacjent stoi. Wszystkie działania, dostosowywane są indywidualnie do danej osoby.

2. Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu uzależniony jest od jego rodzaju, jak również od problemu z którym przychodzi dany pacjent. W każdym schorzeniu postępowanie jest inne, dlatego czas terapii również może się różnić.

3. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na Państwa pierwszej wizycie, przed rozpoczęciem cyklu zabiegów fizjoterapeutycznych (również masażu), wykonujemy badanie, na podstawie którego dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, najbardziej efektywna forma terapii. Badanie jest wykonywane przez fizjoterapeutę rękoma i polega na przeprowadzeniu testów różnych części ciała (m.in. kręgosłupa, barku, stawu biodrowego, kolanowego itp.) oraz różnych tkanek (nerwów obwodowych, stawów, mięśni itp.) ukierunkowanych na diagnostykę problemu bólowego z którym pacjent zgłasza się na zabiegi. Konsultacja jest wliczona w cenę zabiegu. Dlatego jeśli zapisując się na zabiegi nie są Państwo pewni, czy wybrać masaż, czy terapię manualną - podczas pierwszej wizyty wspólnie z państwem dobierzemy odpowiednią formę terapii.